Pažintinis turizmas

Informacija neįgaliesiems

Aukštadvario regioniniame parke neįgalieji su vežimėliais gali aplankyti gamtos paminklą-Velnio duobę (duobės apžvalgai patogiai įrengtas neįgaliesiems takas ir atitvarai). Taip pat 2020 m pavasary, lauko informacinės sistemos projekto įgyvendinimo metu, bus įrengta nauja neįgaliesiems su vežimėliais platforma su atitvarais prie gamtos objekto-Strėvos įgriuva.

Neįgalieji kviečiami užsukti ir į lankytojų centrą tiek gauti norimos informacijos, tiek aplankyti ekspoziciją ,,Karališkasis vieškelis.

Pėsčiųjų ir dviračių turizmas

Aukštadvario regioninis parkas įkurtas aukščiausioje ir vaizdingiausioje Dzūkų aukštumos dalyje. Čia tarp kalvų ir kalvelių, šimtamečių šilų, pievų, skaidrių ežerų pradeda čiurlenti Verknė ir Strėva, didelė augalų ir gyvūnų įvairovė, garbinga krašto istorinė praeitis.

Švietėjiškai, auklėjamajai funkcijai vykdyti, propaguoti sveikai gyvensenai bei ekologiškai palankiausiam transportui skatinti Aukštadvario regioniniame parke plėtojamas pažintinis dviračių ir pėsčiųjų turizmas. Keliukų kokybė bei išsidėstymas pėsčiųjų ir dviračių turizmui yra pakankamas.

Organizuotam pagrindinių vertybių lankymui yra sudaryti 5 pažintiniai maršrutai pėstiesiems ir dviratininkams:

Pėsčiųjų ir dviračių trasos žiemos sezono metu gali būti panaudojamos slidžių turizmui.

Autoturizmas

Šiuo metu parke populiariausias tranzitinis autoturizmas. Sąlygos ypač palankios, nes nemaža dalis lankytinų vietų ir vertybių susitelkę netoli svarbių parko teritoriją kertančių kelių. Autoturizmui plėtoti pritaikomi esami bendro naudojimo autokeliai ir miško keliukai.

Vandens turizmas

Aukštadvario regioniniame parke gana geros sąlygos plėtoti ir vandens turizmą. Upių praplaukiamumo sąlygos yra gana geros. Įmanomos trasos plaukti tiek Verkne, tiek Strėva. Palankesnės sąlygos plaukti pavasarį kai upės vandeningesnės. Ypač palanki vandens turizmo trasoms projektuoti yra Verknės upė.

https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2019-10-18 15:21:55

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau