Maršrutai

 

Mergiškių žiedas (25 km)

Ši trasa supažindina su šiaurės vakarine Aukštadvario regioninio parko dalimi-Mergiškių kraštovaizdžio draustiniu ir čia esamomis gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis.

Dviračiu ir pėsčiomis siūlome keliauti iki Pamiškės piliakalnio (nuo Škilietų ežerų stendo sukti dešiniau), nuo kurio atsiveria nuostabi Mergiškių kalvų panorama, aplankant Įspūdingą gamtos paveldo objektą Velnio duobę-Lietuvos duobių Karalienę. Nuo Pamiškės piliakalnio link Ustronės riedulyno pro Mergiškių alko akmenį su Mergiškių Kunigaikščių kalneliu (Mergiškių kapinaitėmis) link aukščiausios parke Gedanonių kalvos trasa ,,eina“ blogos būklės lauko ir miško kelais ir nėra atnaujintas žymėjimas. Trūksta nuorodų, stendų.

Gedanonių kalvą siūlome lankyti vykstant pro Stakliškes. Unikalų geologijos objektą-Ustronės riedulyną, Gelionių kalvą pro Lavariškes, Rodomislės kaimą link Antaveršio kaimo.

Pereiti į žemėlapį (maps.lt)

Po Aukštadvario miestelį

Pėsčiomis, dviračiu

Trukmė: 3 val. Maršruto ilgis: 6,00 km


Trasa vingiuoja Aukštadvario urbanistiniu draustiniu. Lietuvos Metrikoje nurodoma, kad 1512 metais Aukštadvario dvaras įtraukiamas į LDK dvarų sąrašą. Aukštadvaris, įsikūręs šalia karališkojo vieškelio, jungusio Trakų ir Birštono pilis, turėjo galimybę plėstis. Keliaudami šia trasa susipažinsite su Aukštadvario miesteliu, gamtos bei kultūros vertybėmis.

Pereiti į žemėlapį (maps.lt)

Protėvių takas

Pėsčiomis, dviračiu

Maršruto ilgis: 9,50 km

Trasa supažindina su Bagdanonių ir Spindžiaus kraštovaizdžio draustiniuose esančiomis gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis. Ši šiaurrytinė parko dalis buvo žinoma jau senovėje.

Pereiti į žemėlapį (maps.lt)

Rangavos žiedas

Pėsčiomis, dviračiu

Trukmė: 1 d. Maršruto ilgis: 14,0 km

Pažintinė trasa ,,Rangavos žiedas" kviečia jus keliauti po pietvakarinę regioninio parko dalį - Aukštadvario urbanistinį ir Verknės kraštovaizdžio draustinius. Trasoje aplankysite Verknės senvagės, Rangavos alko šaltinius, Šafarnės alko akivarus, Paverknės miške esančius vokiečių karių kapus ir žydų kapines. Aukštadvario miestelyje – turgaus aikštę, Aukštadvario piliakalnį, Aukštadvario dvaro parką. Pasigrožėsite Verknės upe ir Tamelių ežeru.

Pereiti į žemėlapį (maps.lt)

Žaliasis takas

Pėsčiomis, dviračiu

Trukmė: 4 val. Maršruto ilgis: 7,50 km

Pažintinis takas supažindina su Spindžiaus kraštovaizdžio draustiniu, kuris įžymus savo pušynais su ąžuolo traku. Čia randa prieglobstį daug gyvūnų ir retų augalų. Tai vienas gražiausių ir vertingiausių parko miškų, apjuostas Strėvos upės ir ežerų, garsus gamtos ir istorijos įžymybėmis, vaizdais.

Pereiti į žemėlapį (maps.lt)

  https://www.arp.lt/

  Informacija polapyje atnaujinta: 2015-12-22 10:55:41

  Aukštadvario regioninio parko direkcija
  Biudžetinė įstaiga,
  Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
  Juridinio asmens kodas 188738210
  Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

  Supratau
  Svetainė naudoja slapukus.Plačiau