Šio renginio metu žygeiviai pažymėtu taku pasuko link Mergiškių miško, kur vadas supažindino su miško dievų kreipimusi į lankytojus.
Priėję garsiąją Velnio duobę, išgirdo triukšmą, pamatė dūmus ir pačius duobės gyventojus: raganas ir Velnius. Po ilgų derybų keliautojai buvo įsileisti į teritoriją. Sena ragana papasakojo seną legendą apie Milžiną, liūdnai ilgėdamasi senų laikų, kuomet Didvyriai ir Milžinai gyveno. Senoji kvietė raganas sukti apsamanojusį, degantį laiko ratą ir šaukė atsibusti Tėvynės sūnus iš praeities semtis tvirtybės. Raganos dukra pristatė raganų ir velnių namus – Velnio duobę, papasakojo apie raganų ir velnių gyvenimą čia. Džiaugėsi, kad juos lanko daug lankytojų ir įgyvendintas raganų ,,namų“ projektas. Dėkojo valstybinei saugomų teritorijų tarnybai už projekto pritarimą, UAB hidrostatybai“ už įgyvendinimą, o miško broliams, VĮ Trakų miškų urėdijai – už pastovią buveinės priežiūrą ir pagalbą rekonstruojant neįgaliųjų aikštelę. Pakvietė apžiūrėti naujai įrengtus raganų namus – pasak legendos, Milžino burną.
Prie Škilietų ežerų, milžino akių, žygeivius pasitiko dainuodamos laumės, milžino ašarose žlugtą velėjo. Visus apšlakstę ašaromis ir pavaišinę sūriu, atsisveikino ir nurodė kelią link Milžino kaktos –Aukštikalnio.
Žygeiviai stabtelėjo prie Pamiškės piliakalnio – Aukštikalnio papėdės, gėlėmis ir uogomis papuošto akmens, ant kurio degė ugnis. Į piliakalnį jiems kelią rodė degantys fakelai. Čia buvo uždegtas aukuras. Vilniaus folkloro ansamblis ,,Laukis“ rudens lygiadienio – Baltų vienybės proga dainomis pagerbė Žemynėlę ir Gabiją. Žygeivių vadas pasidžiaugė prasmingais Aukštadvario regioninio parko direkcijos nuveiktais darbais per 20 metų, pakvietė visus grįžti į raganų ir velnių buveinę pasivaišinti karšta arbata bei raganų koše, kurią išvirė Rūdiškių amatų mokyklos ,,Sodžiaus meistrai“ kolektyvas.

 

  https://www.arp.lt/

  Aukštadvario regioninio parko direkcija
  Biudžetinė įstaiga,
  Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
  Juridinio asmens kodas 188738210
  Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

  Supratau
  Svetainė naudoja slapukus.Plačiau