Antras viktorinos etapas buvo organizuojamas visuose Lietuvos etnografiniuose regionuose. Dzūkijos regiono viktorina įvyko Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijoje, Merkinėje. Čia tarpusavyje varžėsi penkios komandos iš Veisiejų, Metelių, Dieveniškių istorinio, Aukštadvario regioninių parkų, Dzūkijos nacionalionio ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato. Komandas sudarė po penkis 6-8 klasių moksleivius, kurie pristatė parengtus namų darbus – pristatymus apie savo atstovaujamą saugomą teritoriją. Tuo metu kitos komandos turėjo atspėti pristatomos teritorijos pavadinimą. Už teisingus atsakymus buvo skaičiuojami balai. Pagrindinėje viktorinos dalyje komandos turėjo atsakyti į dešimt užduotų klausimų iš minėtų saugomų teritorijų ir Žuvinto biosferos rezervato.

 

Parko komandą sudarė 7-8 klasių moksleiviai iš Aukštadvario, Onuškio vidurinių, Bijūnų pagrindinės mokyklų: Eglė Verseckaitė, Lukas Užkurnys, Kamilė Junevičiūtė, Gabija Kondratavičiūtė ir Monika Baškevičiūtė. Moksleiviams viktorinai ruoštis padėjo mokytojos: Alma Kazlauskienė, Alma Žukauskienė ir Irena Beržinskienė.

 

Vertinimo komisija buvo griežta, bet teisinga. Jai pirmininkavo Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis. Jam gelbėjo Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Onutė Drobelienė ir Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato darbuotojai: gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė ir lankytojų centro vedėja Lina Černiauskienė.

 

Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato gamtos skyriaus vedėjas Mindaugas Lapelė viktorinos moksleiviams bei atlydėjusiems mokytojams, parkų darbuotojams pristatė lankytojų centre veikiančią ekspoziciją. Vyriausioji specialistė informacijai Laima Saviščevienė pravedė ekskursiją po Merkinės miestelį. Akmeniniu grindiniu eidami aplankėme Merkinės piliakalnį, Bažnyčios šventorių ir aikštę, kurioje pastatyta virš 200 kryžių žuvusiems partizanams atminti.

 

Komisijai suvedus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad mūsų komanda užėmė garbingą antrąją vietą.

Pirmąją vietą užėmusi Metelių regioninio parko komanda pateko į trečiąjį turą, kur varžysis pačios stipriausios komandos – nugalėtojos iš visų Lietuvos etnografinių regionų.
Nežiūrint į vietų suskirstymus, komisija pasveikino visus dalyvius, pasidžiaugė, kad šios viktorinos dėka plečiamas moksleivių akiratis apie saugomas teritorijas ir apdovanojo visas komandas prizais – vertingais diskais ir knygomis.

 

    https://www.arp.lt/

    Informacija polapyje atnaujinta: 2013-10-18 09:34:18

    Aukštadvario regioninio parko direkcija
    Biudžetinė įstaiga,
    Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
    Juridinio asmens kodas 188738210
    Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

    Supratau
    Svetainė naudoja slapukus.Plačiau