Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos, pagal patvirtintas procedūras išnagrinėjusi Trakų krašto VVG pateiktą projekto paraišką paramai gauti, šiam projekto įgyvendinimui buvo skyrusi 196 533,59 Lt paramą. Projektas aktualus, kadangi tiek Trakų, tiek Zarasų kraštuose ir pasirinktose partnerėmis Latvijos vietos veiklos grupėse – kaimo turizmas viena iš pagrindinių verslo šakų, kurią nuolat reikia atnaujinti, kad būtų pelninga. Tad, projekto tikslas buvo skatinti kaimo produktų ir paslaugų, kaip vietinio identiteto kaimo turizme plėtrą, panaudojant inovacinius rinkodaros metodus.
Įgyvendinant projektą įgyvendintos įvairios veiklos
Projekte dalyvavo smulkiojo verslo, kaimo bendruomenių, kitų kaimo organizacijų, meno atstovai. 2013 m. kovo 28 d. Trakuose ir 2013 m. balandžio 3 d. Zarasuose projekto dalyviams organizuoti mokymai apie inovatyvius rinkodaros metodus. Mokymus vedė kvalifikuota lektorė Danguolė Skibiniauskienė.
Projekto metu vyko tarptautiniai informaciniai susitikimai Lietuvos ir Latvijos teritorijoje: 2013 m. balandžio 15–16 d. Latvijoje, 2013 m. rugsėjo 17–18 d. Trakų krašte ir 2013 m. rugsėjo 26–27 d. Zarasų krašte.
Trakuose 2013m. rugpjūčio 10 d. ir Zarasuose 2013 m. lapkričio 29 d. vykusių mugių metu pristatyti vietos produktai ir paslaugos, o sustiprinta materialinė bazė (įsigyti kuparai (skrynios) ir palapinės, pritaikyti produktų pristatymui) skirti projekto tęstinumui užtikrinti. Jau po projekto įgyvendinimo inventorių ketinama naudoti artimiausiose Užgavėnių, Joninių ir kt. tradiciniuose renginiuose.
Siekiant plėsti turizmo paklausą, sukurti žemėlapiai ir stendai, populiarinantys visų projekto dalyvių ir rajone esančias paslaugas, lentelės su QR kodais, nurodančiais maksimalią informaciją paslaugų/prekių gavėjui apie teikiamas paslaugas, produktus. Šios priemonės įteiktos projekto dalyviams 2014 m. vasario 18 d. baigiamosios projekto konferencijos metu Trakuose.
2014 m. vasario 20–21 d. Livani (Latvija) projekto partneriams įteikta 1000 vnt. žemėlapių, skirtų populiarinti vietos produktus ir paslaugas, pritraukti į Lietuvą daugiau turistų iš Latvijos. Toks pats kiekis žemėlapių Trakų turizmo ir informacijos centro atstovų išdalintas Rygoje (Latvija) vykusios kelionių parodos metu.
Vietiniu ir tarptautiniu lygiu pasisėmę patirties projekto dalyviai vykdo bendras veiklas, naudoja gautas priemones – tai sudaro sąlygas sparčiau vystyti jų smulkųjį verslą, plėsti teikiamų paslaugų spektrą, pritraukti daugiau klientų.
Įgyvendinta dar viena tarptautinio projekto iniciatyva, kuri prisidės prie darnios kaimo plėtros.

 

Trakų krašto VVG informacija

 

  https://www.arp.lt/

  Informacija polapyje atnaujinta: 2014-04-29 23:45:45

  Aukštadvario regioninio parko direkcija
  Biudžetinė įstaiga,
  Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
  Juridinio asmens kodas 188738210
  Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

  Supratau
  Svetainė naudoja slapukus.Plačiau