Parko ekologo paraginti, paukščius padėjo suskaičiuoti vidurinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai ,,Verkniukai“ ir pradinės mokyklos – darželio ,,Gandriukas“ mokinukai. Aktyviausi buvo pradinukai: Goda, Tadas, Elinga, Modesta. Jie net nupiešė plaukiančias anteles!

Nustebino kelios neįrastai šviesios spalvos antys. Jų vyraujanti kūno plunksnų spalva – gelsvai ruda ir balta, galvos - pilkai ruda. Šios antys puikiai jaučiasi didžiųjų ančių bendrijoje, savo elgesiu bei dydžiu nesiskiria nuo giminaičių. Pasirodo, jos irgi priskiriamos tai pačiai rūšiai – didžiosioms antims, tik plunksnų apdarui ,,pritrūko dažų“. Gyvūnijos pasaulyje vis dažniau stebimi neįprastų, šviesesnių spalvų individai. Tai vadinama ,,leucistinė“ forma, kai gyvūnai iš dalies baltos arba žymiai šviesesnės spalvos nei gentainiai, o akys būna įprastos pigmentacijos.

Šiemet žiema negąsdina speigais, todėl paukščiams plaukioti ir maitintis atviro vandens plotų pakanka. Suskaičiuota, kad Verknėje žiemoja 230 didžiųjų ančių ir 4 klykuolės.

 

Nuotraukos: Aukštadvario regioninio parko  vyr. ekologo Talvydo Špiliausko

 


147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2015-02-02 10:30:29

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau