Aukštadvario regioninio parko direkcija džiaugiasi užsimezgusiais stipriais draugiškais santykiais su Aukštadvario inteligentija – Aukštadvario senjoromis. Jau penkeri metai moterys rodė didžiulę iniciatyvą turizmo sezono metu sekmadieniais budėdamos lankytojų centre. Jos teikė informaciją lankytojams, platino leidinius. Domėjosi parko vertybėmis, pažintinėmis trasomis, takais, poilsio vietomis ir savo žinias su užsidegimu nuoširdžiai perteikdinėjo užsukusiems į lankytojų centrą lankytojams. Kviesdamos aplankyti ekspoziciją ,,Karališkojo vieškelio keliu“, pasakodavo ir didžiuodavosi Aukštadvario kraštu, kur dauguma iš jų čia gimė, mokėsi ir gyvena iki šiol.

 

Ekskursijos metu apsilankėme valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate. Apsižvalgę po apylinkes, pasukome į valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkciją. Ten mus laukęs gidas Andrius Janionis vedžiojo po muziejaus ekspoziciją, supažindindamas su Kernavės archeologine ir istorine vietove.

 

Keliaudami link Molėtų, pasukome į Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Gidas Evaldas Kaminskas, ekspozicijoje vesdamas taku ,,link žvaigždžių“, supažindino su begaline visata ir jos dėsniais. 

 

Anykščiuose, Anykščių regioninio parko direkcijos lankytojų centre susipažinome su ekspozicija, kurioje atsispindi garsių Anykščių krašto klasikų biografijos ir kūryba, gamta su visomis jos vertybėmis. Įsigiję suvenyrų, iškeliavome į parko teritoriją. Prie Anykščių šilelio aplankę įspūdingą, apipintą legendomis geologijos paminklą – Puntuko akmenį, kilome taku ant kalvos. Ėjome medžių lajų taku, vingiuojančiu 300 metrų ir vedančiu į apžvalgos bokštą. Nuo Jo apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėjome Šventosios upės vingiais.

 

nuotraukos: Ramunės Jarmalavičiūtės ir Juozo Banuškevičiaus

 

                                                               Lajų take

                                                       Kernavės panorama

                                        Anykščių regioninio parko ekspozicijoje


147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2015-10-17 15:43:25

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau