Nors adventas yra tylaus susikaupimo metas, tačiau į salę, papuoštą kalėdine eglute ir paslaptingais laiką atspindinčiais šiaudiniais sodais, rinkosi šeimos su vaikučiais, senoliai. Vakaroti atskubėjo ir parapijos klebonas – monsinjoras V. Sudavičius, besidžiaugdamas, kad nepamirštame senųjų papročių. Visi dainavo dainą „Kalėdų rytų“, kurioje minimas elnias devyniaragis, atneša visų laukiamą saulę.

 

Edukacines šiaudinių žaisliukų gamybos, žvakių liejimo, pančių vijimo bei vyžų pynimo pamokas vedė R. Norkūnas, E. Stanulionienė, L. Saviščevienė, V. Pugačiauskienė. Pačias gražiausias advento dainas dainavo, žaidimų mokė Marcinkonių etnografinis ansamblis, vadovaujamas R. Avižinienės.

 

Besišypsantys ir gražūs, spalvingais tautiniais kostiumais pasipuošę Aukštadvario vyresniųjų šokių grupės „Nava“ šokėjai, vadovaujami R. Blikertienės, suko ratelius. Aukštadvario regioninio parko direkcijos etnografinis ansamblis „Lėda“ paruošė pasakojimą iš Gedanonių kaimo, giesmę apie vilkelį, o pasakorė J. Baškevičiūtė pasekė sakmę apie Vilkininkų kaimo laumes. Po meninės programos aidėjo nuoširdžiausi palinkėjimai.

 

Renginį vainikavo bendra daina „Oi žiba žiburėlis“, kur vakaronės dalyviai rankose laikė vaškines žvakutes. Buvo degustuoti renginio dalyvių sunešti ant bendro stalo senoviniai patiekalai, būdingi tik šiam kraštui. Vakaronėje pasijutome kaip senovėje, būdami didžiosios šeimos nariais, nes susivienijome – aukštadvariečiai, marcinkoniškiai, senoji ir jaunoji kartos.

 

Nuotraukos: Talvydo Špiliausko

Aukso paukštės nominantai - Marcinkonių etnografinis ansamblis

Susirinkusius sveikina Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė

Visi kartu prie advento stalo

Pančių vijimo ir vyžų pynimo pamokas veda Romas Norkūnas

 

Žvakių liejimo pamoką veda Ema Stanulionienė
 
Virginija Pugačiauskienė ir Laima Saviščevienė moko šiaudinių žaisliukų gamybos paslapčių


147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2015-12-17 17:34:05

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau