Bibliotekoje susirinkusiems vaikams, jų mamytėms ir mokytojoms Aukštadvario regioninio parko kultūrologė Rita Balsevičiūtė papasakojo apie viso velykinio laikotarpio, trunkančio 9 dienas, papročius ir kiekvienos dienos prasmę krikščioniškajame ar baltiškajame tikėjime. Nuo Verbų sekmadienio prasideda Velykų laikas, kai garbinami augalai, jiems priskiriamos magiškos galios padėti žmogui, saugoti jį patį ir namus.

 

Bibliotekininkei Ramunei Jarmalavičiūtei glaustai papasakojus apie Velykų šventimo įdomybes įvairiose pasaulio šalyse, jaunieji šventės dalyviai ėmėsi meninės kūrybos. Jie senoviniais lietuviškais raštais išpiešė margučius, kuriais padabinome Velykų medį, išsikerojusį ant 2 metrų aukščio kiaušinio. Medis pražydo gražiausiomis spalvomis ir simboliais. Papuošto didžiojo margučio fotografijos bus išsiųstos projekto „Naisių vasara“ konkurso organizatoriams, o visi dalyviai gavo dovanų po vaikų atliekamų liaudies dainų, pasakojimų ar muzikos kompaktinį diską.

 

Patikrinę žinias viktorinoje apie Velykų papročius, kibome į smagiausią Velykėlių užsiėmimą, žaisti senovinį žaidimą - margučių ridenimą. Žmonės tikėjo, kad kiaušiniai turi ypatingos galios, o jų ridenimas prikelia augaliją ir gyvūniją, išbudina žemę. Labiausiai čia sekėsi mažiausiam šventės dalyviui Laimiui. Bet nenusiminė ir kiti, džiaugėsi smagiai pasibuvę, dar sykį Velykas pajutę.

 

Nuotraukos:  Ramunės Jarmalavičiūtės

Margučių piešimas

Velykų medžio puošimas

Mažiausias dalyvis pasiruošęs kiaušinių ridenimui

147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2016-04-08 10:11:14

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau