Renginį vedė Aukštadvario regioninio parko vyr. specialistė – kultūrologė Rita Balsevičiūtė ir Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos Kultūros paveldo skyriaus vyr. specialistas, muziejaus vedėjas Jonas Bajoriūnas. Vakaras pradėtas bendra daina „Atlėkė elnias devyniaragis“ („Verknės“, „Lėdos“, Tiltų kaimo ansambliai, Onuškio D. Malinausko gimnazijos mokiniai).

Sveikinimo žodį tarė Aukštadvario parapijos monsinjoras Vytautas Sudavičius, paraginęs paruošti savo širdis Jėzaus Kristaus atėjimui. Vėliau Aukštadvario senjora Eleonora Šovienė perskaitė eilėraštį „Adventas“.

Adventinėje vakaronėje skambėjo dzūkiškos dainos, girdėjosi dzūkiška tarmė, demonstruojami tradiciniai dzūkiški Advento amatai: žvakių liejimas, šiaudinių žaisliukų eglutei gaminimas, krepšių pynimas iš vytelių, antelių kepimas, vilnos verpimas.

Apie adventą porino ir dainavo gausus Onuškio gimnazijos moksleivių etnografinis ansamblis, kuriam vadovauja Nijolė Česnulevičienė, dalyvavo ir gimnazijos direktorė Rima Blikertienė su mokytojomis
Veliau advento dainas atliko ir Aukštadvario etnografinis ansamblis „Verknė“, kuriam vadovauja Rita Sinkevičiūtė. „Verknės“ narės vedė ratelį „Kas po mano sodelį vaikščiojo“, mokė advento žaidimų, taip visi vakaro dalyviai buvo išjudinti. Labai gražiai pasirodė „jauniausias“ – Tiltų kaimo mergaičių ansamblis, kuriam vadovauja Vaiva Neteckienė, Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio administratorė. Ansamblio mergaitės dainavo, paporino apie advento papročius.
Ansamblis „Lėda“, kuriam vadovauja ARP vyr. kultūrologė Rita Balsevičiūtė, padainavo dainą „Oi kano dvari“. Ansamblio narės – moksleivės Auksė ir Laima – porino apie vakarojimą advente.

Toliau sekė padėkos ir palinkėjimų su žvakutėmis dalis. Kiekvienas pakviestasis, gavęs dovanų, įstatydavo degančią žvakutę į grūdų geldą. Padėkas ir prizus dalijo Aukštadvario seniūnė Jadvyga Dzencevičienė, ARP direktorius Vaclovas Plegevičius ir ARP vyr. kultūrologė Rita Balsevičiūtė.

Visiems renginio dalyviams buvo išdalytos žvakelės – šviesos simboliai, kurias išliejo ARP lankytojų centro administratorė Ema Stanulionienė. Žvakelių šviesoje visi etnografiniai ansambliai ir vakaro dalyviai atliko dainą „Vai žiba žiburėlis“.

Po meninės programos advento vakaro dalyviai pasijuto lyg būtų viena šeima: dalijosi kalėdaičius, vaišinosi suneštiniais adventiniais ir Kūčių valgiais. Vilma Brėkštienė iš Užuguosčio seniūnijos Antaveršio kaimo vaišino savo kepta duonele. O vaikams buvo dalijamos Miglės Dalgedaitės-Lučiūnės keptos kalėdinės antelės.

Renginio metu, mokyklos priesalyje, buvo pristatomas Aukštadvario regioninio parko produkto ženklas.

Nuotraukos: Onos Gaidamavičiūtės

                               Vakaronės vedantieji

Sveikinimo žodį taria Aukštadvario parapijos monsinjoras Vytautas Sudavičius

Dainuoja Onuškio D. Malinausko gimnazijos etnografinis ansamblis

                                  Jaunimėlis užveda ratelį

                        Tiltų kaimo etnografinis ansamblis

                        Etnografinis ansamblis ,,Verknės"

                                           Susibūrimas į ratelį

                              Etnografinis ansamblis ,,Lėda"

                                 Šventiniai palinkėjimai

            Dalyviai atlieka dainą ,,Vai žiba žiburėlis"

                                      Dosnus adventinis stalas

  Aukštadvario regioninio parko produkto ženklo pristatymas

     Išbandyti senovinius amatus galėjo kiekvienas

 Amatus pristato svečiai iš Dzūkijos nacionalinio parko


147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2017-01-02 11:52:12

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau