Pamokose dalyvavo trečios ir ketvirtos klasių moksleiviai, vadovaujami mokytojų Vaitos Vitkauskaitės ir Irutės Rulevičienės.

Aukštadvario regioninio parko vyr. lankytojų centro administratorė Ema Stanulionienė papasakojo vaikams apie vasario 2 dieną švenčiamą katalikišką šventę-Grabnyčias, kurios metu bažnyčiose šventinama namų ugnis, aukojamos aukos Perkūnui, kad apsaugotų nuo gaisrų, ligų, piktos akies. Žvakės, kurios ir laikomos auka, dzūkijoje dažniausiai buvo vadinamos grabnyčinėmis, o kitur graudulinėmis.

Vaikams papasakota apie mūsų senolių vaško išgavimo procesą iš korio, žvakių galios tikėjimus, burtus ir orų spėjimus grabnyčių dieną, pristatyti žvakių liejimo būdai.

Moksleiviai susipažino su dviem bičių produktais-žiedadulkėmis ir bičių duonele, klausėsi pasakojimo apie šių produktų atkeliavimą iki mūsų stalo, kurie turi daug gydomųjų savybių. Apžiūrėjo, apčiupinėjo, apuostė ir paragavo.

Su nekantrumu ir susidomėjimu dalyvavo antrose praktinių pamokų dalyse- tikro vaško žvakių gaminimu senoviniu būdu. Supratę užduotį paeiliui kabino linines dagtis ant medinio rato ir pildami kaušeliu vašką ant dagčių, užauginio gražias žvakutes. Laimės buvo daug, nes kiekvienas kantriai, kruopščiai ir iš širdies dirbo it bitutė. Baigę darbą nusikabino nuo rato po sau patinkančią žvakelę ir su džiaugsmu išsinešė jas namo parodyti tėveliams.

Šiems visiems vaikams tai buvo pirma pažintis su šiuo senoviniu amatu. Tikėtina, kad šių pamokų patirtis ir jausmai išliks ilgai jų atmintyse.

Nuotraukos Silvijos Bielskienės

       Vyr.  lankytojų centro administratorė Ema Stanulionienė pasakoja apie grabnyčias ir žvakes

                                       Dalinamos žiedadulkės

                                    Trečiokai lieja žvakes

                           Ketvirtokai renkasi žvakutes

                                 Po edukacinės pamokos


147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2017-02-24 17:10:48

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau