Aukštadvario regioninio parko ežerai praktikai buvo pasirinkti neatsitiktinai, nes Aukštadvario regioninis parkas yra itin ežeringas-ežerai ir tvenkiniai užima net 8,9 % regioninio parko teritorijos (kur vidutinis Lietuvos ežeringumas siekia 1,4 %). Kartu tai lėmė ir patogus atvykimas į parką bei šioje teritorijoje esanti LEU mokymo bazė. Be to universitetas ir direkcija yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį ir seniai glaudžiai bedradarbiauja, dažnai atlieka tyrimus regioninio parko teritorijoje.

Geografijos ir istorijos pedagogikos specialybės I ir II kursų studentai išmatavo prie Aukštadvario piliakalnio telkšantį Pilaitės (Zamkelio) ežerą. Gyliai buvo matuoti net 72 ežero vietose, iš kurių didžiausias nustatytas-25,25 metro.

Geografijos specialybės I kurso studentai išmatavo tris Strėvos ištakų hidrografinio draustinio ežerus-Akį (Gubiškių ežerą), Strėvytę (Mackantiškių ežerą) ir Babruką. Giliausia išmatuota Akies ežero vieta siekė 8,55 metro, o Strėvytės ir Babruko ežerų-6,1 metro.

Po atliktos praktinės veiklos studentai aplankė Aukštadvario regioninio parko lankytojų centre esančią Karališkojo vieškelio ekspoziciją, susipažino su Aukštadvario krašto gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis.

Išmatuotų ežerų batimetrijos duomenys bus paviešinti 2018 m. sausio mėnesį geoportale (vidaus vandenų batimetrijos žemėlapyje), mobilioje programėlėje „Gylis“ ir portale „Maps.lt/rekomenduoja“.

         Ant Pilaitės ežero prie Aukštadvario piliakalnio

                           Matuojamas Pilaitės ežero gylis

       Visi drauge (iš kairės praktikos vadovas Marijus Pileckas)

                                        Ant Babruko ežero

                        Kompaniją palaiko ir šunelis

                                     Ant Gūbiškių ežero


147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2017-03-03 16:04:22

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau