Renginyje dalyvavo apie 100 dalyvių: Trakų r. savivaldybės administracijos, VĮ Trakų miškų urėdijos atstovai, Aukštadvario seniūnė, Aukštadvario ir Bijūnų mokyklų moksleiviai su mokytojais, Aukštadvario krašto gyventojai ir kiti svačiai.

Aukštadvario regioninio parko direkcija pristatė dvaro parko želdinius. Jame net 5 senoliai medžiai ir medžių grupės yra paskelbti Valstybės saugomais botaniniais gamtos paveldo objektais: Adomo Mickevičiaus ąžuolas, Upėtakių tvenkinių ąžuolas, Aukštadvario dvaro parko kaštonas, Aukštadvario dvaro parko maumedžiai, Aukštadvario dvaro parko liepų pavėsinė. Visi šie minėti objektai gali būti lankomi sutarus su dvaro savininkų. Jų priežiūrą pastoviai organizuoja ir vykdo regioninio parko direkcija, o medžių aplinką padeda tvarkyti Aukštadvario gimnazijos ir žemės ūkio mokyklų mokiniai.

Šis parkas yra ne tik kultūros paveldo vertybė, bet ir vertinga gamtinė teritorija, nes gausu brandžių medžių, aptiktos retos ir saugomos augalų, gyvūnų, grybų rūšys.

Renginyje dalyvavo ir savo prisiminimais dalijosi dar iki karo dvare gyvenusieji žmonės: Vladislava Zabarauskienė, Liongina Šovienė, Kazimiera Nausutytė, asmeniškai pažinoję daktarą Vladą Mongirdą, kuris prižiūrėjo virš 300 ha pavyzdinį ūkį, puoselėjo parką.

Šiai progai išleistą lankstinuką „Aukštadvario dvaras“ pristatė parko ekologas Talvydas Špiliauskas. Istorinę ekskursiją vedė dvare užaugusi Vladislava Zabarauskienė. Po puikios ekskursijos visi pasivaišino gamtoje išvirta žolelių arbata.

Nuotraukos Talvydo Špiliausko

                                   Aukštadvario dvaras

                                 Prie Aukštadvario dvaro

           Renginio dalyviai prie Adomo Mickevičiaus ąžuolo

            Aukštadvario dvaro parko kaštono apkabinimas


147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2017-06-09 08:57:23

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau