Visus susirinkusius su Pasauline turizmo diena pasveikino lankytojų centro administratorė Ema Stanulionienė ir pakvietė pradėti žygį.

Ekologas Talvydas Špiliauskas vesdamas pro Aukštadvario miestelį, Skrebio botaninį draustinį ir jame esantį Skrebio ežerą bei VGTU poilsio bazę žygio dalyvius supažindino su gamtinėmis vertybėmis. Sustojimo vietose moksleiviai su entuziazmu dalyvavo viktorinoje, nes kiekvienas atsakęs teisingai buvo apdovanotas prizu.

Mošos archeologiniame draustinyje, prie Mošos piliakalnio ir šalia esančių pilkapynų, žygeivius pasitiko Aukštadvario regioninio parko direktorius Vaclovas Plegevičius ir pasiūlė užlipti į piliakalnį. Apėjus aikštelę ratu, visus sudomino pasakojimas apie šį piliakalnį saugojusias trys vaidilutes su kriviu priešakyje. Direktoriaus rankose laikytas padėklas su argheologiniais radiniais ir pasakojimas apie juos, mūsų protėvius žadino smalsumą radinius pačiupinėti, apžiūrėti ir netgi pauostyti. Laikyta rankoje suktu galu lazda buvo pristatyta kaip įsivaizduojama krivio lazda.

Piliakalnio papėdėje jaukią aplinką kūrė degantys kelmai. Šalia garavo tik ką ant laužo kultūrologės Ritos Balsevičiūtės išvirta žolelių arbata ir pasistiprinimui ant stalo sudėti saldumynai. Ji paminėjo, kad šie metai paskelbti Piliakalnių metais ir pratęstoje nelengvoje viktorinoje, moksleiviai vėl varžėsi tarpusavyje, nes visi norėjo parsinešti namo po prizą.

Nuotraukos Emos Stanulionienės

                                          Žygio pradžia

          Viktorina Skrebio botaniniame draustinyje

               Skroblą pristato ekologas Talvydas Špiliauskas

                                        Į Mošos piliakalnį

                               Ratu apie pilakalnio aikštelę

                     Pažintis su archeologiniais radiniais

                                         Žygio dalyviai


147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2017-09-28 08:23:53

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau