Spalio 10 dieną, nuo pat ryto, savanoriai, direkcijos darbuotojai ir kiti parko pagalbininkai rinkomės prie lankytojų centro ruošdamiesi kelionei į VDU Kauno botanikos sodą ir Kauno marių regioninį parką.

Nepabūgę lietingo, rudeniško oro, lydimi botanikos sodo darbuotojos Editos Braun, aplankėme ne tik įspūdingais medžiais ir įvairių rūšių ir spalvinės gamos žydinčiomis gėlėmis apsodintą teritoriją, bet ir pačią seniausią augalų oranžeriją Lietuvoje.

Šiltas emocijas suteikė afrikinių drugių kolekcija. Tai įvairaus dydžio, ryškių, gražių raštų drugiai, dieną miegantys ant oranžerijos sienų, kuriems išgyventi sudarytos būtinos temperatūros sąlygos (ne mažiau kaip 25 °C).

Kadangi spalio 10 diena paskelbta senjorų diena, VDU Kauno botanikos sodo darbuotojai pakvietė mus į salę, kur senjorus sveikino Kauno kultūros centro ,,Tautos namai“ mišrus choras ,,Ainiai“ (vadovas Mindaugas Šikšnius), atlikdami harmonizuotas lietuvių liaudies dainas.

Kauno marių regioninio parko lankytojų centre kolegė-kultūrologė Ramunė Mikitiejeva pristatė ekspoziciją ir papasakojo nuoseklią Nemuno virsmo Kauno mariomis istoriją, supažindino su kultūros ir gamtos paveldo vertybėmis. Teritorijoje aplankėme Arlaviškių botaniniame draustinyje esantį pažintinį pėsčiųjų taką, nuo kurio matėsi stačios atodangos bei pasigėrėjimo vertas kadagių slėnis. Tuomet pasukome link Dubravos rezervatinės apyrubės. Eidami pažintiniu apžvalgos taku, apžvelgėme savitą gamtinį pelkių grožį. Padėkoję Ramunei, pasukome namų link. Nors lietutis dar labiau įsismagino lyti, bet nežiūrint į tai, niekam nuotaikos nesugadino, nes draugiški santykiai ir patirti įspūdžiai išliko stiprūs.

Nuotraukos Vaclovo Plegevičiaus

                  VDU Kauno botanikos sodo gėlynuose

            Augalus pristato VDU Kauno botanikos sodo darbuotoja Edita Braun

                                 Atogražų augalų oranžerijoje

                                              Vienas iš drugių

        Koncertuoja Kauno kultūros centro ,,Tautos namai“ mišrus choras ,,Ainiai“

          Kauno marių regioninio parko ekspoziciją pristato vyr. kultūrologė Ramunė Mikitiejeva    

          Arlaviškių kadagyno pažintiniame pėsčiųjų take

           Dubravos rezervatinės apyrubės apžvalgos take (priekyje Ramunė Mikitiejeva)


147
https://www.arp.lt/

Informacija polapyje atnaujinta: 2017-10-12 14:06:32

Aukštadvario regioninio parko direkcija
Biudžetinė įstaiga,
Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
Juridinio asmens kodas 188738210
Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

Supratau
Svetainė naudoja slapukus.Plačiau