Renginyje dalyvavo virš trijų dešimčių dviratininkų iš Aukštadvario gimnazijos bei Žemės ūkio mokyklų. Tame tarpe keliavo Jaunųjų miško bičiulių būrelio nariai su vadovais: Česlova Pociūniene ir Vytautu Nairanausku, kuriems Aukštadvario regioninio parko direkcija leido pasinaudoti gamtos mokyklos dviračiais. Kiti dalyviai atvyko su savo transportu. Visi keliavo į Mergiškių kraštovaizdžio draustinį. Žygį vedė parko ekologas Talvydas Špiliauskas.

Moksleiviai sužinojo apie gamtos turtus: europinį miežvienį, miškinę dirsuolę, svogūninę dantažolę. Kelionės metu stebėti suopiai, erelis rėksnys, aplankyti gamtiniai objektai, esantys Dzūkų aukštumoje. Visi dalyvavusieji žygyje buvo mokomi atsakingai elgtis, gamtoje nepalikinėti šiukšlių. Galutinėje maršruto stotelėje žygeivius savo sodyboje priėmė tautodailininkas Martynas Breikštas su žmona Vilma.

Už aktyvią visuomeninę veiklą Martynui Breikštui ir Česlovai Pociūnienei buvo įteikti padėkos raštai, moksleiviams suorganizuota viktorina. Renginio pabaigoje dalyviai vaišinosi dzūkiška rūgštynių-balandų sriuba.

Nuotraukos Česlova Pociūnienė

              Pasiruošimas žygiui direkcijos kiemelyje

Dviratininkai aplankė Polesės polivarko kapavietę, vadinamą čigonės kapu

             Prie purpurinio plokščiavabalio buveinės

        Tautodailininko Martyno Breikšto sodyboje

  https://www.arp.lt/

  Informacija polapyje atnaujinta: 2018-06-08 16:37:31

  Aukštadvario regioninio parko direkcija
  Biudžetinė įstaiga,
  Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
  Juridinio asmens kodas 188738210
  Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

  Supratau
  Svetainė naudoja slapukus.Plačiau