Tai dovana Aukštadvario regioninio parko senjorams-savanoriams, kurie aštuoneri metai paeiliui turizmo sezono metu teikia informaciją lankytojams lankytojų centre, padeda atlikti stebėjimus vykdant lankytojų monitoringo programą. Jie tapo neatsiejama direkcijos, kaip šeimos dalimi, atliekančia gražius ir reikšmingus darbus Aukštadvario kraštui. Už tai, kasmet rudeny, jiems atsidėkojant, direkcija organizuoja išvykas po gražiausias Lietuvos vietas.

Šiltą, kiek neįprastą, lapkričio 15 dieną, nuo pat ryto, savanoriai, direkcijos darbuotojai ir kiti parko pagalbininkai rinkosi lankytojų centre. Su gera nuotaika ruošėmės kelionei į Medininkų pilį ir pas kolegas – į Dieveniškių istorinį regioninį parką.

Medinikų pilyje, lydimi gido Dariaus Jurcevičiaus, aplankėme Medininkų pilies kiemą, donžoną. Ypač patiko donžone puikiai įrengta vizualinė ir garsinė veikianti ekspozicija, kuri įrengta visai neseniai, 2012 metais. Susipažinome su Lietuvos pilimis, Medininkų pilies ginklais ir amunicija, buityje naudotais indais, arklių papuošalais, Lietuvos Respublikos prezidento Algirdo Mykolo Brazausko medžioklinių peilių kolekcija. Visus sužavėjo, gido, kaip puikaus karybos žinovo, pasakojimas apie ginklų pagaminimą ir panaudojimą. Padėkoję gidui už įdomią ekskursiją, pasukome link Poškonių.

Poškonių kaime, įsikūrusiame Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centre mūsų laukė ir šiltai priėmė parko direktorius Robertas Jomantas. Vyr. kultūrologė Irutė Eidukienė lankytojų centre pristatė veikiančią ekspoziciją, palydėjo po Dieveniškių apylinkes. Didelį nuostabą sukėlė Nemkamedžio miške augantis apie 1000 metų Grybiškių ąžuolas - gamtos paminklas, kurio aukštis apie 26 m. Vieninteliame Lietuvoje esančiame istoriniame Dieveniškių parke, kuriame vyrauja kultūrinio kaimo kraštovaizdis, apsilankėme viename iš čia esančių etnografinių kaimų – Rimašių tebegyvenamame gatviniame kaime su išlikusia rėžine žemėvalda, susiformavusią po valakų reformos. Nuo Gaujos upelio krante esančio ir pritaikyto lankymui Bičionių piliakalnio apžvelgėme apylinkių panoramą.

Padėkoję Irutei, jau temstant, pasukome namų link. Kartu džiaugėmis ir dalinomės patirtais giliais įspūdžiais ir emocijomis.

Nuotraukos Emos Stanulionienės

                                        Medininkų pilyje

        Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centre

                                        Prie Grybiškių ąžuolo

                            Rimašių etnografiniame kaime

                                          Ant Bičionių piliakalnio

  https://www.arp.lt/

  Informacija polapyje atnaujinta: 2018-11-20 10:23:09

  Aukštadvario regioninio parko direkcija
  Biudžetinė įstaiga,
  Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
  Juridinio asmens kodas 188738210
  Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

  Supratau
  Svetainė naudoja slapukus.Plačiau