Apniukusi diena nenustelbė noro įkopti į aukščiausią Lietuvoje–Birštono apžvalgos bokštą, pamatyti mūsų upių tėvo–Nemuno raitytą vagą. Labai tinkamoje vietoje pastatytas apžvalgos bokštas suteikia galimybę lankytojui iš kito taško patyrinėti ir istoriškai įvertinti pietų Lietuvos apylinkes.

Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centre mus pasitikusi vyr. specialistė Rosita Dargienė supažindino su geologiniais tyrinėjimais, uolienomis, vandenimis, kultūriniu paveldu ir gamta, pristatė ekspoziciją-Nemuno kilpinėjimus, su upe susijusius žmonių verslus ir papročius. Apžiūrėję ekspoziciją, patraukėme link Birštono miesto sūriųjų vandenų. Mineralinius vandenis ragavome iš trijų gręžinių, kadangi natūralūs šaltiniai jau neišlikę. Užlipę į Vytauto kalną, kažkada buvusios didingos pilies piliakalnį, prie mūsų ekskursijos prisijungė VĮ Valstybinės miškų urėdijos Prienų regioninio padalinio vadovas Tomas Barkauskas su kolega Ričardu Kaminsku, kurie daug dirba gamtos ir kultūros vertybių viešinimo ir saugojimo srityje. Atsisveikinę ir padėkoję kolegoms miškininkams aplankėme Birštono sakralinį muziejų.

Istoriniame Jiezne prie  Šv. Mykolo archangelo bažnyčios grupę pasitiko Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius, „Versmės“ leidyklos darbuotojas Juozas Pugačiauskas ir Jiezno apylinkių ir Pacų giminės istorijos žinovas Vytautas Gusas, kuris supažindino ne vien su bažnyčios architektūra, bet ir su visa Pacų šeimos geneologija. Visi gėrėjosi bažnyčios freskomis, Nikodemo Silvanavičiaus nutapytu Šv. Mykolo archangelo paveikslu, smalsumo vedini nusileido į bažnyčios požemius. Vytautas Gusas pakvietė aplankyti Pacų muziejų, kurį įkūrė savomis rankomis. Ant sienų kabantys Pacų giminės portretai, kruopščiai pagamintas rūmų maketas ir Vytauto kalba mus nukelė į istorinius laikus su politinėmis intrigomis, kovomis. Daug ką sužinoję apie Jiezną, padėkoję Vytautui, kelionės dalyviai džiūgavo turininga kelione.

Nuotraukos Emos Stanulionienės

                                    Birštono apžvalgos bokšte

Rosita Dargienė pristato Nemuno kilpų regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją


                 Mineralinių vandenų aromaterapija

                                  Prie mineralinių vandenų

                        Mineralinio vandens skanavimas

                                        Vytauto kalno lankymas

                                       Prie Jiezno bažnyčios 

  https://www.arp.lt/

  Informacija polapyje atnaujinta: 2019-10-28 16:47:31

  Aukštadvario regioninio parko direkcija
  Biudžetinė įstaiga,
  Dariaus ir Girėno g. 2, Aukštadvaris, LT-21253 Trakų r.
  Juridinio asmens kodas 188738210
  Duomenys kaupiami ir saugomi VĮ Registrų centre.

  Supratau
  Svetainė naudoja slapukus.Plačiau